Чи брати мікрокредит в МФО замість кредиту банка: небезпеки та вигоди миттєвих займів

22 июня 2020, 21:37 |
Чи брати мікрокредит в МФО замість кредиту банка: небезпеки та вигоди миттєвих займів

 

Реклама компаній, що надають швидкі позики, – на кожному кроці. Вони терміново перераховують кошти на картку, мають більш лояльні вимоги до клієнтів, ніж банки, та доступні онлайн вдень і вночі. Частіше за все в них можна отримати так званий кредит до зарплати, розмір якого обмежений кількома тисячами гривень, а строк повернення — одним місяцем. Проте є сервіси, шо пропонують значні суми на рік або кілька років. Але особливість подібного кредитування — високі ставки у річних відсотках та санкції за несвоєчасне погашення.

 

Різниця між мікрозаймами та позиками банку

Якщо банки поширюють різноманітні фінансові послуги, то мікрофінансові організації займаються лише споживчими кредитами. Є велика відмінність і в тому, як вони обробляють заявки.

Для отримання позики у банку потрібно підготувати пакет документів, встигнути до офісу в робочі години й зачекати на рішення до кількох днів. Зазвичай перевіряються кредитна історія, санкції попередніх кредиторів, зарплатня та інша інформація. Рішення банку надати кошти позичальнику може залежати навіть від сімейного стану та наявності дітей.

В мікрофінансових організаціях все більш просто:

● позичальник коли завгодно відкриває сайт МФО;

● обирає необхідну суму та строк мікрозайму;

● відправляє свої анкетні дані;

● вони автоматично перевіряються, і майже моментально надсилається відповідь;

● в електронному форматі підписується договір мікрокредиту;

● гроші надходять до банківської картки.

Середній час всієї процедури — 15 хвилин.

 

Чим вигідно користуватись послугами МФО

Мікрокредити приваблюють:

● Мінімумом даних. Потрібні лише паспорт та податковий номер. Ніяких довідок, що підтверджують дохід, чи застав, як це буває в банках.

● Цілодобовим режимом роботи. Інтернет-заявки приймають вдень і вночі без вихідних, для отримання коштів не потрібно нікуди виходити з дому.

● Швидким сервісом. На сайтах, де використовується автоматична система перевірки, мікрокредити онлайн видають за кілька хвилин.

● Лояльністю до позичальників. Тут кредитують безробітних, студентів, пенсіонерів, матерів в декреті, людей, що мають зіпсовану кредитну історію, та інших осіб, яким відмовляє банк.

● Акціями для звернувшихся вперше. Новим клієнтам часто пропонується позика за ставкою нуль відсотків. В такому разі компанії заробляють на подальших кредитах за більшою ставкою або на санкціях, що нараховуються, коли виникає прострочка.

 

Приховані небезпеки швидких позик

МФО часто кредитують людей, яких банк вважає неспроможними до сплати, і тому більше ризикують не отримати гроші назад. Тому вони убезпечують себе і свій дохід високими ставками й відчутними санкціями при неповерненні. Виходить швидше й простіше, ніж в банку, але дорожче.

Недоліками для пересічного українця можуть стати:

● високі відсотки річних ставок – навіть один відсоток в день — це 365 % річних;

● нарахування штрафів – при несвоєчасному погашенні договори передбачають значні санкції у вигляді додаткових комісій та пені;

● ризик опинитись в борговій ямі – через швидке зростання заборгованості в разі прострочки, деякі люди беруть наступні займи, щоб розрахуватись за попередніми.

Плюс мікрокредитів в тому, що нескладно отримати гроші, коли вони конче потрібні, але необхідно враховувати відсотки, які швидко збільшуються при порушенні строків повернення. В той же час тільки МФО можуть допомогти тим, кому відмовив банк.

 

 
Від редакції: У цьому розділі публікуються матеріали сайтів-партнерів.
Редакційна позиція може не збігатися з думкою авторів опублікованих матеріалів.
Відповідальність за достовірність фактів, викладених у публікаціях, несуть їх автори.Реклама
BINANCE
Сollaborator