Перевезення негабаритних вантажів: правила та види транспорту

5 июня 2024, 18:23 |

Транспортування негабариту має на увазі тривалу підготовку, високий ступінь відповідальності. З цієї причини цей процес потрібно довіряти досвідченим логістам, які точно знають про основні правила доставки нестандартних вантажів та візьмуть на себе всі організаційні моменти.

Ще на етапі підготовки вантажу до відправлення слід врахувати кілька важливих рекомендацій:

  • При перевезенні негабаритний вантаж не повинен перешкоджати видимості водія, створювати дискомфорт під час керування будь-яким транспортним засобом.
  • Важливо забезпечити якісну та надійну фіксацію з метою унеможливити небажане падіння вантажу на дорогу. Таким чином, потрібно надати високі гарантії безпеки.
  • Негабарит не повинен затуляти фари автомобіля, дорожні знаки.
  • На транспортному засобі обов'язково мають бути відповідні розпізнавальні знаки, які вказують на те, що відбувається перевезення негабаритних вантажів – такі символи мають залишатися помітними у будь-який час доби. 
  • Негабаритні вантажі не повинні пошкоджувати дорожнє покриття, висипатись на дорогу, у море (залежно від обраного виду транспорту).

Крім того, важливо організувати процес перевезення таким чином, щоб вантаж не створював додатковий шум, сильні вібрації.

 

Види транспорту для доставки негабариту 

Сьогодні негабаритні види вантажів можна доставляти будь-якими видами транспорту, окрім літаків. Повітряний транспорт має строгі обмеження за вагою та розміром вантажу, що перевозиться.

Особливості вибору кожного виду транспорту:

  • Морський транспорт. Цей варіант обирають усі, хто має на меті транспортувати великі партії негабариту на значні відстані з необхідністю суттєвої економії коштів. Однак у такому разі важливо пам'ятати один недолік: термін доставки.
  • Автомобільний транспорт. Це універсальний варіант для доставки негабариту, який має одну основну перевагу перед рештою способів – можливість перевозити вантаж у будь-які населені пункти, країни. 
  • Залізничний транспорт. Таке рішення дозволяє організувати надійну, безпечну та своєчасну доставку між містами, областями та країнами. 

Вибір певного транспорту здійснюється з урахуванням виділеного бюджету на доставку, зазначених строків, обсягів вантажу. Виходячи з цього, буде підібраний оптимальний маршрут морем або сушею. Іноді застосовують мультимодальні перевезення із використанням кількох видів транспорту.

 

Від редакції: У цьому розділі публікуються матеріали сайтів-партнерів.
Редакційна позиція може не збігатися з думкою авторів опублікованих матеріалів.
Відповідальність за достовірність фактів, викладених у публікаціях, несуть їх автори.Реклама
BINANCE
Сollaborator