Засновниця Jobian Ольга Чубенко розповіла, як змінити роботодавця у Польщі

27 ноября 2021, 12:32 |
Засновниця компанії Jobian, яка займається пошуком офіційної роботи за кордоном, пояснила, яким чином українці, які приїхали на роботу до Польщі, можуть змінити роботодавця.

Серед українців, які виїжджають на роботу за кордон, найпопулярнішою країною для цього, як і раніше, є Польща, адже в ній є найбільше вакансій. У результаті, більшість українців їдуть до Польщі з уже наявною пропозицією про найм на роботу. Проте не рідкісні випадки, коли в майбутньому українці, які працюють у Польщі, замислюються, а чи не варто змінити роботодавця? Ольга Чубенко – засновниця компанії з пошуку офіційної роботи за кордоном Jobian, розповіла, які нюанси можуть виникати в такому разі.

 

Можливі варіанти зміни роботодавця у коментарі від засновниці Jobian

Насамперед засновниця Jobian Ольга Чубенко акцентує увагу на тому, що українські мігранти зобов'язані пам'ятати те, що кожна людина, незалежно від громадянства, завжди має право змінити роботу. У Польщі існує 4 основні способи зміни роботи, які можуть залежати від того, на підставі чого людина працює в Польщі:

  1. По карті побуту.
  2. По карті поляка.
  3. За зазволенням та воєводською візою.
  4. За освядченням і біометричним паспортом або шенгенською візою.

У першому випадку – якщо людина працює у Польщі за картою побуту, їй необхідно буде при зміні роботодавця замінити цю карту, – розповідає Ольга Чубенко. Для цього подається відповідна заява в ужонд, а далі проходить процес подачі необхідних документів для зміни роботодавця і самої карти. Винятком є ті іноземці, які мають постійну посвідку на проживання в Польщі, а також ті, хто є громадянами Євросоюзу. Другий виняток – це люди, які отримували карту побуту під час видачі дозволу возз'єднання із сім'єю. Карту побуту у таких випадках міняти не потрібно.

Якщо зміна роботи цікавить людину, яка працює в Польщі по карті поляка, то трудовий мігрант не повинен повідомляти про зміну роботи ужонд, але, крім наявності карти, він повинен мати також і діючу національну візу. Засновниця Jobian Ольга Чубенко в даному випадку наголосила, що саме такий спосіб є найпростішим і найшвидшим, що не вимагає оформлення нового запрошення на роботу, оформлення нової візи чи переоформлення картки побуту.

Третім можливим варіантом, з яким може зіткнутися іноземець бажаючий змінити роботу в Польщі, є випадок, коли він працює за воєводською візою (дозволяє перебувати на території Польщі до одного року), одержати яку можна на підставі дозволу (зазволення). Такий спосіб працевлаштування можуть використовувати місцеві польські фірми, які оформлюють на роботу іноземців, але процес зміни роботи в такому разі, як упевнена Ольга Чубенко, трохи складніший. У такому разі новий роботодавець буде змушений оформити своєму співробітнику нове воєводське запрошення (зазволення), процес зміни займає до 60 днів, а також про припинення роботи в цей період обов'язково повідомляється в ужонд. Засновниця Jobian Ольга Чубенко нагадує, що згідно з польськими законами робота в цей період забороняється і розцінюється як нелегальна.

У випадку, якщо іноземець працює в Польщі по освядченню (запрошення від фірми), процес буде схожим на попередній спосіб. Різниця полягає лише в тому, що роботодавець повинен оформити нове запрошення для іноземного співробітника, а повідомляти уженд та воєводство не потрібно. Команда компанії Jobian нагадує, що в такому випадку дуже важливо не забути анулювати попереднє освядчення.

Ольга Чубенко також нагадує, що якщо трудовий мігрант має таке бажання – він завжди може змінити місце роботи. Проте часто змінювати роботу не варто, адже це негативно розцінюється роботодавцями з Європи та може вплинути на бажання співпрацювати з такою людиною.

 

От редакции: В этом разделе публикуются материалы сайтов-партнеров.
Редакционная позиция может не совпадать с мнением авторов опубликованных материалов.
Ответственность за достоверность фактов, изложенных в публикациях, несут их авторы.Реклама
BINANCE