Коворкінг: лікнеп для початківців

27 марта 2018, 17:17 |
Коворкінг — це рятувальне коло фрілансера. Комфорт та демократичність вільних робочих просторів чарує своєю відмінною від офісної роботи атмосферою, але не варто забувати, що там де є більше однієї людини, мають бути і певні правила.
Коворкінг: лікнеп для початківців

 

Багато поколінь українців виросли на культурі цехів, офісів, кабінетів та робочого дня з 9 до 17 години. Тому фріланс сприймається більшістю як дещо несерйозне: в кращому випадку як додатковий дохід, а нерідко і взагалі як безробіття, а день віддаленої роботи часто називають вихідним.

В свідомості сформувалось розуміння того, що існує фріланс і “нормальна робота”. Тому часто куди простіше втекти з дому, ніж пояснювати комусь серйозність власного заняття. І місцем втечі стає коворкінг.

Популярність такого типу робочого простору пов’язана зі зростаючими обертами інформаційних технологій та невузівської освіти. Навчання програмуванню, розробці сайтів, тестуванню чи курси веб дизайну у Львові стали зустрічатися дуже часто, а представники IT-професій складають більшість у кількості відвідувачів коворкінгів.

За час існування такого формату організації праці сформувалась певна культура поведінки. Коворкінги дуже лояльні до відвідувачів, але існують свої розумні рамки.
Неписані правила відвідування коворкінгу:

  • Бібліотечна тиша. Ні, це зовсім не означає цілковите мовчання і діяльність у рамках визначених шумових частот. Але голосно кричати, говорити по телефону чи слухати музику без навушників все ж таки не варто.
  • Повага до часу інших. Коворкінги працюють за форматом погодинної чи добової оренди, тому закінчення часу використання робочого місця чи переговорної кімнати означає, що треба заплатити за продовження чи покинути приміщення.
  • Культура спілкування. Кращого місця для обміну досвідом та комунікації з колегами ніж коворкінг, не знайти. Проте, варто пам’ятати, що інші відвідувачі також зайняті власними проектами, а тому не бажано їх відволікати в робочий час.
  • Чистота і порядок. Можна приготувати собі каву, поласувати смаколиком чи скористатися кухнею для обіду. Але після цього потрібно подбати про прибирання сміття на місці роботи чи відпочинку.
  • Чемність у всьому. У коворкінгах не існує дрес коду чи інших суворих правил, проте відчувати межі розумного все ж таки потрібно. Це стосується охайності одягу, манер поведінки та приємного запаху.

Не потрібно наступати собі на горло чи пересилювати власні звички, щоб відповідати цим правилам. Дані рекомендації є нормою сучасної вихованої людини. Іперед особою, яка їм слідує, охоче відкриє двері будь-який коворкінг у Львові.

Продуктивність праці в коворкінгу зашкалює. Неформальний, на перший погляд, антураж налаштовує на роботу в єдиному ритмі. І досягнути стану такого потоку можна лише тоді, коли усі відвідувачі мають взаємоповагу та відчуття такту стосовно колег. Коворкінги мають масу переваг та створені для комфорту, проте дуже важливою є і неповторна атмосфера, якою вони пронизані.

От редакции: В этом разделе публикуются материалы сайтов-партнеров.
Редакционная позиция может не совпадать с мнением авторов опубликованных материалов.
Ответственность за достоверность фактов, изложенных в публикациях, несут их авторы.Реклама
BINANCE