Львів’янин після скандалу з «голодною тусою» зареєстрував петицію

19 декабря 2021, 20:00 |
У відповідь на скандальну вечірку «голодна туса» у День пам’яті жертв голодоморів активіст зі Львова зареєстрував на сайті президента петицію з вимогою встановити «День тиші» та запровадити кримінальну відповідальність.

Про те, яка мета створення електронної петиції та що саме вона передбачає, пише «Еспресо.Захід».

 

«Голодна туса»: у чому суть скандалу

27 листопада, у день, коли вся країна вшанування пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років, у Львові блогери влаштували вечірку. Так звану «голодну тусу». Організував її чернівецький блогер Олександр Заліско з нагоди свого дня народження. Гостями стали різні «зірки» інстаграму. Відбувалась «туса» у львівському Будинку вчених, саме ж святкування відбувалось у стилі сексі з натяками на БДСМ. 

Таке святкування у день національної трагедії викликало широкий резонанс та осуд. Після піднятого у мережі обурення та шквалу критики від співпраці з блогерами почали відмовлятися відомі бренди.

У результаті організаторам вечірки вручили протокол про адмінпорушення, а у Будинку вчених заборонили здавати приміщення для святкових заходів у такі дні.

Згодом директор Будинку вчених, де власне і святкували блогери, помер на прийомі у першого заступника Садового.

 

Що вимагає автор петиції

Володимир Беньо вимагає від президента на загальнодержавному рівні встановити «День тиші» у пам’ять про жертв Голодомору та політичних репресій. Також він вимагає кримінальної відповідальності за наругу над пам’яттю жертв геноциду. Щоб відсутність чіткого покарання не вилилося в чергову «голодну тусу».

Автор петиції зазначає, вже наступного року в Україні вшановуватимуть 90-ту річницю пам’яті жертв Голодомору. Тож у президента є рік часу, аби своїм указом ініціювати внесення відповідних змін до Кримінального кодексу. 

Львів’янин у петиції також просить Інститут національної пам’яті допомогти напрацювати стратегію запровадження в Україні в останню суботу листопада так званого «Дня тиші», коли буде заборонено проведення розважальних заходів на території країни.

 

Як і де проголосувати

Петицію на сайті президента її автор зареєстрував 3 грудня. З того моменту є 90 днів, аби проголосувати за неї. З моменту реєстрації петицію вже підтримало майже 2 з половиною тисячі людей. Загалом, вона має зібрати 25 тисяч підписів. Після цього президент зобов’язаний буде розглянути петицію та реалізувати, або ж відхилити.

Підтримати петицію можна на сайті офісу президента України. 

Джерело: https://zahid.espreso.tv/novyny-lviv

 

От редакции: В этом разделе публикуются материалы сайтов-партнеров.
Редакционная позиция может не совпадать с мнением авторов опубликованных материалов.
Ответственность за достоверность фактов, изложенных в публикациях, несут их авторы.Реклама
BINANCE