Бездоганний wi-fi в університетському дворі: у провідному університеті Білорусі встановлена передова бездротова мережа

13 декабря 2016, 09:55 |
Системний інтегратор Белабстелеком спільно з дистриб’ютором Smart Network Group і виробником ІТ-обладнання Ruckus створили потужну високошвидкісну мережу бездротового зв’язку для університетського двору Білоруського Державного Університету.

Сучасний світ стрімко змінюється і тому як ніколи потребує досвідчених фахівців – людей, які будуть якщо не випереджати, то хоча б відповідати своєму часу. Але спеціалістів майбутнього неможливо чогось навчити без допомоги найсучасніших технологій – і це чітко розуміють в Білоруському Державному Університеті.   

Нещодавно в університетському дворі з’явилася потужна високошвидкісна бездротова мережа. Керівництво БДУ звернулось до системного інтегратора Белабстелеком – лідера серед телекомунікаційних компаній Білорусі – оскільки задача виявилась непростою. Крім самої площі двору, яку маленькою ніяк не назвати, вагомою перешкодою стала велика кількість старих дерев, будівлі, високий рівень шумів у радіоефірі (близько 130 діючих мереж, враховуючи внутрішню мережу університету), а також значні показники передбаченої розрахункової ємності.    

Оцінивши локацію і масштаб робіт співробітники Белабстелеком звернулись до перевіреного партнера – дистриб’ютора ІТ-обладнання Smart Network Group, який надав точки бездротового доступу, максимально ефективні у даних умовах. Мова йде про продукцію компанії Ruckus – точки доступу Т300.

Фахівці Smart Network Group внесли свій вклад на етапі проектування, дослідження, тестування та перевірки якості. У той же час інженери Белабстелеком розробили незвичайні кріплення на особливих кронштейнах, завдяки чому точки доступу вдалось розмістити непомітно і без шкоди для фасаду історичної будівлі таким чином, що покриття забезпечується з обох сторін від кута корпусу БДУ.

Окремо варто зазначити, що для покриття площі у 25 000 квадратних метрів фахівці використали всього 2 точки доступу Ruckus Т300, які, більше того, працюють у режимі Unleashed, тобто взаємодіють безпосередньо одне з одним без контролера. 

Завдяки чітким розрахункам та винахідливості бездротова мережа, що складається лише з двох точок, гарантує високу швидкість і дивовижну стабільність. Покриття сягає навіть найближчої станції метро, а розрахункова ємність фактично забезпечує передачу даних без збоїв для більш ніж 500 користувачів одночасно. До того ж, вся робота по монтажу та налаштуванню обладнання була виконана лише за два дні. 

Організація бездротової мережі такої високої якості стала можлива завдяки власній унікальній технології компанії Ruckus – адаптивним антенам BeamFlex. Саме вони дозволяють точкам доступу Ruckus безперервно розпізнавати потреби середовища и оптимізувати свою роботу відповідно до них.

Роботу над проектом прокоментував Максим Малугін, провідний інженер Smart Network Group:

Подібні рішення для бездротового зовнішнього зв’язку використовують багато університетів світу. Організація мережі в університетському дворі стала не першим, хоча і вагомим нововведенням Білоруського Державного Університету – в корпусах вже діє мережа Eduroam, яка значно полегшує життя студентів по всьому світу. Тому у майбутньому запланована подальша модернізація та покращення мережі бездротового зв’язку як у приміщеннях БДУ, так і поза ними.    

 

 

От редакции: В этом разделе публикуются материалы сайтов-партнеров.
Редакционная позиция может не совпадать с мнением авторов опубликованных материалов.
Ответственность за достоверность фактов, изложенных в публикациях, несут их авторы.Реклама
BINANCE
Сollaborator