Хочете перейти на лінзи? Дізнайтесь, де перевірити зір та отримати рецепт

17 ноября 2022, 17:17 |
Контактний метод корекції зору є надзвичайно популярним у світі, хоч і вважається додатковим.
Хочете перейти на лінзи? Дізнайтесь, де перевірити зір та отримати рецепт

 

Контактний метод корекції зору є надзвичайно популярним у світі, хоч і вважається додатковим. Людям, у яких виявили погіршення зору, спочатку призначають окуляри, як основний метод корекції. Далі пацієнт проходить період адаптації протягом 6-8 тижнів. Після адаптації кори головного мозку та зорового аналізатора до окулярів, офтальмолог призначає лінзи. Лікар враховує потреби пацієнта у корекції та фізіологічні особливості ока. Зауважте, що різні методи корекції зору, потребують різних рецептів. Контактні засоби не можна обирати за параметрами окулярів. 

 

Які дефекти зору виправляють лінзи?

Контактна оптика здатна коригувати більше дефектів, ніж окуляри. Наприклад, при великій розбіжності у діоптріях на лівому і правому оці, окулярами неможливо наблизитись до 100% зору. Контактні засоби обираються із великого діапазону діоптрій окремо для кожного ока. Які порушення зору вони коригують?

  • Для корекції далекозорості та короткозорості є сферична оптика;
  • Торичні лінзи призначаються пацієнтам з астигматизмом.
  • Мультифокальні моделі допомагають людям із пресбіопією.
  •  

Де отримати рецепт на лінзи?

Рецепт можна отримати у кабінеті офтальмолога в районній поліклініці, або звернутись до спеціаліста із приватної клініки. Підбором засобів корекції також займаються оптометристи, які мають обладнаний кабінет, або працюють у салоні оптики. У великих містах більшість оптик вже мають необхідне обладнання для підбору засобів корекції. У Києві та багатьох містах України є мережа магазинів оптики Київлінза, де можна безкоштовно отримати рецепт на окуляри чи контактні засоби. 

 

Як відбувається підбір лінз?

Щоб отримати рецепт для контактної оптики потрібно звернутись до офтальмолога чи оптометриста, що має два прибори: біомікроскоп, який ще називають щілинною лампою, та авторефрактометр. Обстеження на щілинній лампі дозволяє перевірити здоров'я переднього відділу ока, якість слізної плівки, стан кон'юнктиви та рогівки. На цьому етапі лікар визначає, чи можна пацієнту використовувати контактні засоби корекції. Багато людей мають погану слізну плівку, тому їх очі схильні до пересихання. Зазвичай їм радять відмовитись від використання лінз. 

Якщо у пацієнта не виявиться протипоказань, офтальмолог проведе комп'ютерну діагностику зору за допомогою авторефрактометра. Цей апарат вимірює кривизну рогівки — важливий параметр для підбору лінз. Знаючи кривизну рогівки, лікар обере пластинки, які ідеально ляжуть на поверхню очей. Якщо обрати занадто випуклі чи пласкі лінзи, вони будуть зміщуватись та натирати рогівку. Авторефрактометр використовують два рази: перед вибором оптики, та за 30-40 хв після надягання першої пари. Лікар повинен переконатись у правильності розміщення пластинок на рогівці.

 

От редакции: В этом разделе публикуются материалы сайтов-партнеров.
Редакционная позиция может не совпадать с мнением авторов опубликованных материалов.
Ответственность за достоверность фактов, изложенных в публикациях, несут их авторы.Реклама
BINANCE