Безперервний професійний розвиток — можливість чи тяжка робота для медиків

20 июня 2024, 12:57 |

Згідно з наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року № 446, лікарі мають дотримуватися моделі безперервного професійного розвитку (БПР). Якщо за старою системою вони проходили атестацію 1 раз на 5 років, то наразі мають постійно вдосконалювати свої професійні компетенції. Чому деякі медики не із захопленням сприйняли ініціативу й що зробити, щоби підвищення кваліфікації не перетворилося на формальність?

 

Труднощі в практичній реалізації БПР

Низька технічна оснащеність лікарень і складнощі в роботі з електронними ресурсами — перше, з чим зіткнулася нова модель післядипломної освіти. У перші роки багатьом медикам із багаторічним досвідом роботи довелося покращувати свою комп'ютерну грамотність, унаслідок чого виникла нова проблема — брак часу на проходження навчальних програм. Це могло спричинити за собою формальний труднощі в наборі балів до освітнього портфоліо.
А також свободу вибору тем, змісту та формату навчання.

Згідно з принципами НПР, лікар може самостійно обирати освітні послуги. Він має право навчатися за очною формою та дистанційно, брати участь у заходах для медиків державного та міжнародного рівня, обирати теми та формат навчання. НПР допомагає підвищувати кваліфікацію, але не може задовольнити професійні потреби кожного лікаря. Через це медики не тільки проходять курси НПР, а ще й самостійно шукають освітні матеріали за своєю спеціалізацією.

 

Складнощі в пошуках об'єктивної медичної інформації

Багато хто звик, що останні новини медицини та нові наукові дослідження потрібно шукати в англомовних джерелах. Так було дотепер. Але наразі можна перейти на сайт для лікарів Медзнат, де публікується перевірена інформація з авторитетних джерел. Цей медичний портал бере новини з рецензованих авторитетних джерел. На сайті можна знайти:

  • останні досягнення медицини;
  • наукові дослідження;
  • клінічні випадки;
  • освітні матеріали;
  • лекції;
  • вебінари та багато іншої корисної інформації.

Хоча публікації на порталі Medznat не є підставою для нарахування балів фахівцям охорони здоров'я за системою БПР, але вони дають корисні та об’єктивні знання для лікарської практиці. Це один із ресурсів, який став платформою для спільноти медпрацівників України. Ним користуються вже понад 100 000 лікарів та фармацевтів, серед яких може опинитися кожен охочий. Достатньо лише зареєструватися на Medznat, щоб безкоштовно отримувати дійсно корисну інформацію для лікування пацієнтів.

 

Від редакції: У цьому розділі публікуються матеріали сайтів-партнерів.
Редакційна позиція може не збігатися з думкою авторів опублікованих матеріалів.
Відповідальність за достовірність фактів, викладених у публікаціях, несуть їх автори.Реклама
BINANCE
Сollaborator