Як підібрати сонцезахисні окуляри для дитини?

6 июля 2023, 17:50 |
Привчання дитини до сонцезахисних окулярів може здатися марною справою, однак це лише на перший погляд.

Насправді, що меншою є дитина, то вразливіші її очі перед дією сонячного ультрафіолету. А ще малеча влітку вдосталь часу проводить на вулиці, гуляє в сонячних променях — це прекрасне дозвілля, проте мінімізувати потенційну шкоду ніколи не зайве. Тож, постає питання: з якого віку і як привчити малечу до окулярів? Які сонцезахисні вибрати, щоб маленькій людині в них було комфортно, приємно і безпечно?

 

Навіщо дітям окуляри від сонця?

Зазвичай в теплу пору року дітлахи проводять на вулиці більше часу, ніж дорослі. Саме під час таких прогулянок окуляри від сонця особливо доречні, адже і для дорослих, і для дитячих очей сонячне випромінювання несе ризики.

Важливо знати:

  • До 30 хвилин забавок під прямим сонячним промінням можна порівняти з годиною тісної взаємодії з телевізором чи смартфоном. Тобто, ви забираєте з дитячих рук гаджет, відправляєте її погратися на вулицю, а насправді тут міститься та сама шкода.
  • Системний вплив UV-променів на очі обумовлює пошкодження сітківки і помутніння кришталика. У маленьких дітей кришталик максимально прозорий і захисної функції позбавлений. У віці до 10 років ¾ сонячного випромінювання, що сприймається оком, потрапляє на сітківку і може її обпекти.
  • Сонячне випромінювання здатне не лише нашкодити сітківці, а й руйнувати фоторецептори ока та створювати навантаження на м’язи ока, спровокувати розвиток алергічних реакцій. В дитячому віці всього цього можна уникнути з використанням окулярів від сонця.

 

Які окуляри і для якого віку вибрати?

Що раніше дитина матиме свої сонцезахисні, то краще. Офтальмологи говорять про доречність привчання малечі до окулярів від першого року життя. В цьому віці аксесуар сприймається виключно як іграшка. Так, дитина зніматиме їх, бавитиметься, навіть ламатиме. Проте за такого підходу вже до 3-4 років дітлахи звикають до носіння окулярів і ставляться до них як і до одягу.

Окуляри від сонця для малечі 1-3 років представлені меншим асортиментом, ніж для дітей старше. Однак провідні світові бренди сонцезахисних окулярів випускають продукцію і для найменшого віку, і для підлітків, тож завітайте до найближчого магазину чи купуйте окуляри від сонця онлайн.

При виборі сонцезахисних окулярів для дитини звертайте увагу на такі фактори:

  • Матеріал — краще полікарбонат, це пластик, який відрізняється і якістю, і довговічністю, і гіпоалергенністю. А ще зламаний пластик — не проблема.
  • Конструкція оправи — все задля зручності носіння і оптимальної посадки на маленькому обличчі. Добре, якщо дужки гнучкі та з силіконовими чи гумовими вставками. Носоупори мають делікатно, проте і надійно фіксуватися на переніссі.
  • Лінзи — з захистом UV400, а для дитячих оченят спеціалісти радять надавати перевагу сірому, темно-зеленому чи коричневому відтінках.

Зосередивши батьківську увагу на названих параметрах, запитайте і дитину, які окуляри вона б хотіла. Зовнішній вигляд — не ключовий, проте важливий чинник. Сучасні виробники пропонують моделі в яскравих і різноманітних палітрах, з цікавими деталями і принтами. Улюблені окуляри неодмінно носитимуться малечею виключно в радість і захищатимуть очі від шкідливого UV-випромінювання тоді, коли так хочеться бавитися у сонячних променях.

 

От редакции: В этом разделе публикуются материалы сайтов-партнеров.
Редакционная позиция может не совпадать с мнением авторов опубликованных материалов.
Ответственность за достоверность фактов, изложенных в публикациях, несут их авторы.



Реклама
BINANCE
Сollaborator