Чому світ відмовився від виробництва плазмових телевізорів

24 августа 2023, 20:12 |

Усього років 20 тому плазмові телевізори були своєрідним маркером успіху та достатку. Проте технології розвиваються швидко, і сучасний світ уже відмовився від плазмових екранів, надаючи перевагу рідкокристалічним. Розглянемо основні причини цього явища. 

 

Технологія виробництва

Для формування зображення на плазмовому екрані задіяні спеціальні газові розряди, тоді як більш сучасні телевізори функціонують на основі рідкокристалічної матриці. І ця ключова різниця впливає не тільки на характеристики пристрою, але й на технологію виробництва. 

foto-1-15.jpg

За своєю суттю плазмова панель є сукупністю великої кількості колб маленького розміру, які заповнюються газом. Під час формування зображення на ці колби з газом подається напруга, що спричиняє іонізацію газу і випромінювання ультрафіолету. 

Оскільки внутрішня поверхня кожної із цих колб вкрита люмінофором, ультрафіолетові промені відбиваються і починають світитися одним із трьох кольорів: синім, зеленим або ж червоним. Щоб усі колбочки світилися вчасно, потрібна велика кількість електродів та спеціальний процесор, що буде відповідати за вчасне перемикання напруги. 

Звісно, це дороговартісна та складна технологія виробництва. Тому плазму зараз замінили рідкокристалічні панелі, які можна друкувати на спеціальних «принтерах». Нові технології дають змогу купити телевізор 32 дюйми за доступною ціною та отримувати задоволення від якості зображення. 

 

Термін служби 

Дорогий плазмовий телевізор уже через 3-4 роки використання починає втрачати свої високі характеристики: яскравість знижується, з'являється мерехтіння. Особливо швидко «плазма» втрачала свій ресурс, якщо її використовували в парі з ігровими приставками. А все через те, що кожна колба з електродом розрахована на певну кількість спалахів.

 

Ціна 

Треба розуміти, що в пік популярності плазмових панелей їм не було конкурентів за якістю зображення. І тільки коли на рідкокристалічному екрані можна було побачити якісну картинку, дорогі «плазми» відійшли на другий план.

Ще однією перевагою РК-телевізорів є економне споживання електроенергії.

 

Переваги плазмових телевізорів 

Не дивлячись на тенденції ринку електроніки, навіть зараз є багато прихильників плазмових телевізорів. Це виправдано перевагами пристроїв, якщо порівнювати їх із рідкокристалічними екранами:

  • глибокі чорні кольори; 
  • широкі кути огляду; 
  • висока контрастність; 
  • частота оновлення екрану — до 600 Гц! Для порівняння — для РК-дисплеїв цей показник коливається в межах 200 Гц. 

На плазмовому телевізорі надзвичайно приємно дивитися динамічні фільми чи спортивні поєдинки, адже максимально вдається досягти ефекту присутності.

Тож плазмові екрани цілком заслужено користувалися величезною популярністю. Просто їм на заміну приходять більш сучасні та економні технології.

 

От редакции: В этом разделе публикуются материалы сайтов-партнеров.
Редакционная позиция может не совпадать с мнением авторов опубликованных материалов.
Ответственность за достоверность фактов, изложенных в публикациях, несут их авторы.Реклама
BINANCE
Сollaborator