Фунгіциди: особливості та види речовин

13 октября 2021, 21:16 |
Фунгіциди використовують для знищення та пригнічення патогенних мікроорганізмів й грибів. Такі речовини допомагають зберегти урожай.
Фунгіциди: особливості та види речовин

 

Вирощування сільськогосподарських культур завжди пов'язане з однією проблемою – безліччю небезпечних для рослин патогенів. Хвороби мають величезний економічний вплив, оскільки зменшують врожайність та знижують його якість. Скоротити витрати допомагають спеціальні препарати – фунгіциди. Це особливий вид пестицидів, який використовують для боротьби з грибками та іншими патогенами, в тому числі й бактеріальними.

 

Принцип дії фунгіцидів

Найчастіше фунгіциди використовують для боротьби з грибковими ураженнями рослин. Речовини, які входять до складу, втручаються в хімічні реакції грибних клітин, керують ними або блокують ферменти. Фунгіциди представлені різними групами. До числа популярних відносять морфоліни, триазоли, піримідини, імідазоли, піперазини, які інгібують біосинтез ергостерину – важливого компонента клітинної мембрани.

Деякі препарати порушують процес тканинного дихання грибка, інші –з тіофанатів – пригнічують клітинний поділ. Для боротьби з патогенами використовують й фунгіциди фосфорорганічної групи, які пригнічують синтез ліпідів. Гідроксипіримідини та всі похідні від них інгібують синтез нуклеїнових кислот. У складі можуть бути присутніми й антибіотики, які виключають можливість синтезу білка, а поліоксин безпосередньо впливає на ферменти, пригнічуючи утворення хітину у комах та грибках.

 

Призначення

Сучасні фунгіциди борються з різними типами патогенної мікрофлори, їх використовують для досягнення ряду цілей:

  • підвищення якості продуктів;

  • підвищення врожайності, значного зниження втрат через хворобу культур;

  • збільшення терміну зберігання зібраного врожаю.

Використовують засоби як в невеликих фермерських господарствах, так й на великих сільськогосподарських підприємствах.

 

Види фунгіцидів

Продукція розділена на кілька видів по ряду критеріїв. Ділять склади й за способом проникнення в організм патогена, розподілу в культурі. Запропоновані такі склади:

  • Контактні – перешкоджають проникненню в рослину патогенів. Залишаються на обробленій поверхні.

  • Обмежено системні або трансламінарні – речовини, які здатні проникати всередину рослини, розподілятися та навіть переміщатися по судинній сіточці.

  • Системний. Не тільки проникають всередину культури, а й добре по ній розподіляються.

Фунгіциди необхідно використовувати. В іншому випадку хвороботворні організми здатні не тільки псувати, але й знищувати до 100% врожаю. Тільки сучасні речовини здатні захистити його від загибелі. 

 

От редакции: В этом разделе публикуются материалы сайтов-партнеров.
Редакционная позиция может не совпадать с мнением авторов опубликованных материалов.
Ответственность за достоверность фактов, изложенных в публикациях, несут их авторы.Реклама
BINANCE