Розмитнення товарів в Україні: особливості процедури

5 апреля 2021, 23:29 |
Товари, які прибувають до знаменитого Одеського порту, не відразу потрапляють до свого власника — вони ще повинні пройти процедуру розмитнення, яка має свої особливості.
Розмитнення товарів в Україні: особливості процедури

 

Товари, які прибувають до знаменитого Одеського порту, не відразу потрапляють до свого власника — вони ще повинні пройти процедуру розмитнення, яка має свої особливості. І якщо не знати всіх тонкощів цього процесу, то шлях ввезення товарів стає тривалим і не завжди успішним.

 

Митне оформлення різноманітних вантажів в Україні: що це таке

Все починається з реєстрації вантажної митної декларації. При цьому:

  • Подача та реєстрація декларації може здійснюватися ще до прибуття вантажу. Це економить час при проходженні розмитнення.
  • Декларація може бути замінена на Carnet ATA-документ, що дозволяє тимчасове ввезення товарів для долі у виставці, ярмарку чи презентації.
  • Якщо передбачається, наприклад, розмитнення авто з США, то потрібно буде пройти повну процедуру.

Митна декларація та супровідні документи подаються в електронному вигляді або на паперових носіях з доповненням електронної копії. Додатково подається документ, що підтверджує вартість товару і інша супровідна документація. При цьому потрібно розуміти, що за розмитнення потрібно буде заплатити.

 

Від чого залежить вартість процедури

Вартість митного оформлення товарів з Китаю залежить, перш за все, від вартості вантажів, а також від їхньої складності . Умовно розрахувати вартість розмитнення допомагає спеціальний митний калькулятор, але він зможе дати тільки приблизне значення, точні дані можна з'ясувати у відповідних органах, які займаються цим.

З документів необхідно підготувати декларацію на експорт, рахунок-фактуру, сертифікати, накладні, прайс, який підтверджує, що куплені товари були дійсно придбані в Китаї — цей документ потрібно завірити в ТПП КНР. Традиційно розмитнення товарів на суму до тисячі євро з Китаю не потрібно, тому якщо підприємець хоче обійти бюрократичні перешкоди та оплату розмитнення, він може замовляти товари малими партіями. А якщо партія велика, простіше довірити розмитнення товарів з Китаю посередникам, які швидко і з мінімальними втратами впораються з цим завданням.

 

Чому звернення до посередників — розумний вибір для кожного підприємця

Вибирати потрібно такого посередника, який надає якісні послуги. Фахівці допомагають підготувати необхідний пакет документів для ввезення та митного оформлення вантажу на митниці в залежності від особливостей вантажу, розраховую і озвучують всі майбутні витрати. Всі послуги надаються на підставі укладеного брокерського договору та відповідно до чинного законодавства, тому посередник несе повну юридичну та фінансову відповідальність перед клієнтами і митницею.

Професіонали зі стажем і відмінним знанням нормативно-правової бази можуть оперативно і якісно оформити ввезену продукцію. Багато хто звертається за такою послугою в компанію Sea Way, яка давно працює на українському ринку і відмінно зарекомендувала себе у клієнтів.

У розмитнення кожного товару обов'язково є свої специфічні нюанси, тому з конкретним замовленням працює фахівець, що розбирається саме в своїй області або в декількох суміжних. Крім того, професіонали постійно відстежують зміни в законодавчій базі України і успішно впроваджують знання на практиці. Це необхідно, оскільки зміни в законах відбуваються, часто зачіпаючи нюанси, але нюанси значущі.

 

Як працює таможений брокер від Sea Way

Досвідчені фахівці візьмуть на себе всі питання, пов'язані з підготовкою і оформленням документів. Компанія Sea Way цінує свою репутацією і пропонує клієнтам доступні ціни на всі послуги. Процедура розмитнення проходить в чітко встановлені терміни.

За домовленістю митний брокер може також виконувати і інші функції як то отримання дозвільних документів, експертних висновків, сертифікацію вантажу і навіть оплату митних платежів.

Для більшості компаній, які працюють з експортом, послуги посередника є необхідністю, оскільки виділяти фахівця, який буде займатися тільки цими питаннями, нерентабельно, і навантажувати цією роботою як додатковою теж. Тож митний брокер — це ідеальний варіант. 

 

 

Від редакції: У цьому розділі публікуються матеріали сайтів-партнерів.
Редакційна позиція може не збігатися з думкою авторів опублікованих матеріалів.
Відповідальність за достовірність фактів, викладених у публікаціях, несуть їх автори.Реклама
BINANCE
Сollaborator