Принцип отримання сертифікату код 95 для водіїв Європи

29 июля 2022, 11:56 |
Що таке код 95 і навіщо він потрібен. Як отримати дозвіл на вантажні та пасажирські перевезення в Європі. Навчання на код 95 у Варшаві та його вартість. Курси професійної компетентності для водіїв з України.

Працевлаштування у Європі цікавить багатьох українців, особливо чоловіків. Дуже привабливою є робота водія, адже за неї платять чималі гроші. Працювати далекобійником цікаво та престижно, але працевлаштуватися можуть далеко не всі.

У Європі цінують професіоналізм, і це стосується абсолютно кожної галузі. І якщо говорити про великі транспортні компанії, то всі співробітники повинні мати відмінні знання і навички. Працевлаштовують на посади лише офіційно та з повним пакетом документів. Одним із найважливіших дозволів є код 95 – сертифікат професійної компетентності автомобіліста.

 

Де отримати код 95

код 95 категория сУся інформація про сертифікат прописана у директиві Європейського Парламенту та Ради Євросоюзу 2003/59/ЄС, яка була прийнята 15.07.2003 року. Згідно з нею, автомобілісти, які керують вантажівкою вантажопідйомністю понад 3,5 тонни, мають пройти спеціальне навчання. Дане навчання включає найважливіші теоретичні та практичні аспекти, необхідні для роботи водія.

Пройти курси на код 95 можна в акредитованій навчальній установі на території Євросоюзу. Українці найчастіше їдуть до Польщі та навчаються там. Важливо розуміти, що будь-які сертифікати, отримані в Україні, жодного значення в ЄС не матимуть. Як отримати код 95 для водіїв, Ви дізнаєтесь на сайті https://kod95charter.com/uk/. Додаткову інформацію можна отримати у представників міжнародної академії водіння «Charter Group».

 

Особливості курсів на код 95

Залежно від дати отримання посвідчення водія та відкриття категорій «С» і «D», автомобілісти зобов'язуються пройти один з курсів:

 1. Повний курс – поєднує теоретичні та практичні заняття у групах та індивідуально. На лекції відводиться 130 годин, на практику – 10 годин. Триває курс 28 днів, після чого складається тестування. Базовий курс проходять водії, які відкрили категорію «С» пізніше 10.09.2009 р.

 2. Перепідготовка – включає 35 годин теоретичних занять. Тривалість такого курсу – 5 днів. Жодних іспитів курсант не складає.

Повний 4-тижневий курс здається один раз, після чого кожні 5 років курсанти проходять перепідготовку.

Тестування складається один раз у присутності комісії. Іспит включає 20 питань з основної частини та 10 спеціалізованих питань. Після успішного складання тесту курсанти отримають документ і зможуть працевлаштуватися у транспортній компанії Європи.

Чому навчають на заняттях

На лекціях курсанти дізнаються про:

 • CMR накладні та правила їх заповнення;

 • способи оплати доріг у Європі;

 • роботу з електронним тахографом;

 • відповідальності на європейських дорогах;

 • правила складання маршруту;

 • правові норми ЄС;

 • штрафи та утримання автомобілістів.

На практиці вони зможуть відпрацювати:

 • маневрування містом та за його межами;

 • зчеплення та розчеплення напівпричепа;

 • під'їзд до платформи;

 • кріплення вантажу усередині причепа.

Вартість навчання на код 95

Найнижча ціна на навчання спостерігається у Польщі. Для українців це найбільш вигідний і простий варіант, адже навіть заняття тут проводяться зрозумілою мовою.

Вартість коду 95 для водіїв у Варшаві складає 700 злотих за короткий курс та 2300 злотих за повний курс. У зазначену ціну крім самого навчання також входить проживання, медична комісія та психологічне тестування. Тариф більш ніж приємний з урахуванням того, на які заробітні плати чекають курсантів у майбутньому.

 

От редакции: В этом разделе публикуются материалы сайтов-партнеров.
Редакционная позиция может не совпадать с мнением авторов опубликованных материалов.
Ответственность за достоверность фактов, изложенных в публикациях, несут их авторы.Реклама
BINANCE