Найстрашніша влада — це тупа влада

20 мая 2013, 18:20 |
Вже неодноразово доводилося писати, що мене найбільше лякає у нинішній влади якась безпробудна тупість.
Боевики-«антифашисты» в центре Киева. 18 мая 2013.
© Влад Содель

Які раціональні цілі могла переслідувати влада діями 18 травня? Знецінити протести опозиції, довести, що влада має принаймні не меншу народну підтримку, ніж опозиція, показати європейським лідерам, що вона краща. 

Що для цього слід було зробити? Кость Бондаренко написав правильно — зібрати своїх прихильників під якимись красивими гаслами — наприклад, «За європейську Україну», тим більше що день Європи. Причому звозити тільки зовні пристойну публіку, ніяких гопників, ніяких проплачених, за винятком коштів на відрядження. Думаю, бажаючих у робочу суботу на дурняк з'їздити сім'єю погуляти в столиці знайшлося б чимало.

Що ж роблять «Регіони»? Придумують дурнувату тему — ну який тут фашизм??? Ну є кілька неадекватних у «Свободі» — так що, проти них збирати багатотисячний мітинг? Дурня.

Далі — збирають публіку. яка відгукнулася на об'яву про гроші і яка не збирається навіть робити пристойний вигляд про свою «ідейність». Дурня. А ще більша дурня — з цією публікою вчасно не розрахуватися. Вже абсолютно всім усе зрозуміло з їхнім «антифашизмом».

Далі — просто ідіотизм. Це — запланована якимись політтехнологами (чи не Петровим з Дурнєвим?) провокація з БТР та кроликами. Ну всім же ясно, чиї вуха там стирчать — бойова машина в закритому для авто центрі міста, у супроводі ДАІ. Нащо??

Далі — тупі найми тупих бойовиків, причому — тих, які вже засвітилися і були зафоткані на різних акціях, які ходять тренуватися у зал в приміщенні міліції, які брали участь у погромі дому вчительки, де був задіяний міліцейський чин, тобто — задокументований тісний зв'язок з міліцією. От скажіть — нащо? Як це працює на те, щоб протиставити ПР як «білих і пухнастих» поганій опозиції як «страшним фашистам»?

Далі. Я не розумію, як можуть люди при владі чи біля влади зовсім не розуміти роль соціальних мереж, через які усі ці «спортсмени-антифашисти» дуже швидко будуть ідентифіковані? І що тоді робити? Обидва варіанти гірше: або імітувати повне безсилля правоохоронних органів (ну не можуть ніяк знайти тих фізичних осіб) або ризикувати, що ті бовдури без звилин так прямо і брякнуть — мовляв, ми що? Така наша робота, нам міліція пообіцяла, що нічого нам за те не буде.

І усе це — під час моніторингу України європейськими структурами. А загони бойовиків, які влада наймає для розправи з опозицією і які б'ють журналістів — це сприймається надто серйозно, бо саме так свого часу починався фашизм в Європі.

Що у підсумку? Який імідж отримала влада у Європі в День Європи і в Україні? Агресивної сили, що вдається до послуг останніх відморозків для розправи з опонентами і яка користується підтримкою куплених гопників. Чи такою була мета, чи для цього було витрачено купу грошей? Звісно, що ні.

Отже, причина — тупість, тупість і ще раз тупість. Бичача (не плутати з «кишчачою»!) агресивність («а в рило!») та лохуватість (найняли саме тих «зайчиків», які свого часу опустили рейтинг свого наймача удвічі — з 15% до 7% — але ж як класно вміють розводити клієнта!).

Влада, яка керується у першу чергу власними інтересами — це погано, корумпована влада — ще гірше. Але найстрашніше — це влада тупа, яка не здатна прораховувати наслідки своїх дій і тому легко впадає в паніку й агресію.

Ще раз: найстрашніша влада — це влада тупа.