20 минут
Украина

Найстрашніша влада — це тупа влада

20 мая 2013, 18:20 | Ірина Бекешкіна, соціолог, спеціаліст у галузі політичної та електоральної соціології, директор фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва
Вже неодноразово доводилося писати, що мене найбільше лякає у нинішній влади якась безпробудна тупість.
Найстрашніша влада — це тупа влада
Боевики-«антифашисты» в центре Киева. 18 мая 2013.
© Влад Содель

Які раціональні цілі могла переслідувати влада діями 18 травня? Знецінити протести опозиції, довести, що влада має принаймні не меншу народну підтримку, ніж опозиція, показати європейським лідерам, що вона краща. 

Що для цього слід було зробити? Кость Бондаренко написав правильно — зібрати своїх прихильників під якимись красивими гаслами — наприклад, «За європейську Україну», тим більше що день Європи. Причому звозити тільки зовні пристойну публіку, ніяких гопників, ніяких проплачених, за винятком коштів на відрядження. Думаю, бажаючих у робочу суботу на дурняк з'їздити сім'єю погуляти в столиці знайшлося б чимало.

Що ж роблять «Регіони»? Придумують дурнувату тему — ну який тут фашизм??? Ну є кілька неадекватних у «Свободі» — так що, проти них збирати багатотисячний мітинг? Дурня.

Далі — збирають публіку. яка відгукнулася на об'яву про гроші і яка не збирається навіть робити пристойний вигляд про свою «ідейність». Дурня. А ще більша дурня — з цією публікою вчасно не розрахуватися. Вже абсолютно всім усе зрозуміло з їхнім «антифашизмом».

Далі — просто ідіотизм. Це — запланована якимись політтехнологами (чи не Петровим з Дурнєвим?) провокація з БТР та кроликами. Ну всім же ясно, чиї вуха там стирчать — бойова машина в закритому для авто центрі міста, у супроводі ДАІ. Нащо??

Далі — тупі найми тупих бойовиків, причому — тих, які вже засвітилися і були зафоткані на різних акціях, які ходять тренуватися у зал в приміщенні міліції, які брали участь у погромі дому вчительки, де був задіяний міліцейський чин, тобто — задокументований тісний зв'язок з міліцією. От скажіть — нащо? Як це працює на те, щоб протиставити ПР як «білих і пухнастих» поганій опозиції як «страшним фашистам»?

Далі. Я не розумію, як можуть люди при владі чи біля влади зовсім не розуміти роль соціальних мереж, через які усі ці «спортсмени-антифашисти» дуже швидко будуть ідентифіковані? І що тоді робити? Обидва варіанти гірше: або імітувати повне безсилля правоохоронних органів (ну не можуть ніяк знайти тих фізичних осіб) або ризикувати, що ті бовдури без звилин так прямо і брякнуть — мовляв, ми що? Така наша робота, нам міліція пообіцяла, що нічого нам за те не буде.

І усе це — під час моніторингу України європейськими структурами. А загони бойовиків, які влада наймає для розправи з опозицією і які б'ють журналістів — це сприймається надто серйозно, бо саме так свого часу починався фашизм в Європі.

Що у підсумку? Який імідж отримала влада у Європі в День Європи і в Україні? Агресивної сили, що вдається до послуг останніх відморозків для розправи з опонентами і яка користується підтримкою куплених гопників. Чи такою була мета, чи для цього було витрачено купу грошей? Звісно, що ні.

Отже, причина — тупість, тупість і ще раз тупість. Бичача (не плутати з «кишчачою»!) агресивність («а в рило!») та лохуватість (найняли саме тих «зайчиків», які свого часу опустили рейтинг свого наймача удвічі — з 15% до 7% — але ж як класно вміють розводити клієнта!).

Влада, яка керується у першу чергу власними інтересами — це погано, корумпована влада — ще гірше. Але найстрашніше — це влада тупа, яка не здатна прораховувати наслідки своїх дій і тому легко впадає в паніку й агресію.

Ще раз: найстрашніша влада — це влада тупа. 

 

Читайте также:
От редакции: Позиция редакции может не совпадать с точкой зрения авторов материалов, опубликованных в разделе «Мнения».
© 2009-2018 «20 хвилин». Все права защищены.
Полная версия

Взляд

Государственная собственность: Что с ней делать?
Государственная собственность: Что с ней делать?
05 июня 2018 :: Зоя Казанжи, Facebook
Я недавно узнала, что у меня есть доля в Нафтогазе Украины. И в Укроборонэкспорте. И в Приватбанке. У каждого из вас, кстати, тоже.
 
Россия и Украина: когда-то братья, теперь соседи
Россия и Украина: когда-то братья, теперь соседи
30 марта 2018 :: Дмитрий Тренин, Московский Центр Карнеги
Как и много столетий назад, траектория развития России вновь расходится с украинской и белорусской.
 
Ловушки для России: Как Европа стала на сторону Украины
Ловушки для России: Как Европа стала на сторону Украины
02 августа 2017 :: Виталий Портников, Espresso TV
Европейский вещательный союз стал на нашу сторону, изменив общие правила в соответствии именно с украинским, а не российским видением проблемы.
 
Нелегальные турбины Siemens в Крыму
Нелегальные турбины Siemens в Крыму
01 августа 2017 :: Павел Климкин, Die Welt
Сегодня уже не может быть сомнений в том, что поставленные немецкой фирмой Siemens в Россию газовые турбины должны быть установлены на аннексированном полуострове Крым в нарушение экономических санкций ЕС. Это вызывает глубокое разочарование и дает повод для возмущения.
 
Аргументы в пользу таможенного союза ЕС и Украины
Аргументы в пользу таможенного союза ЕС и Украины
13 июля 2017 :: Андерс Фог Расмуссен (Anders Fogh Rasmussen), Project Syndicate
Настроение на саммите ЕС-Украина на этой неделе будет приподнятым. Реформы и международная поддержка начали приносить плоды украинской экономике.
 
Страницы: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
Полная версия
 
© 2009-2018 20 минут Украина. All rights reserved.
Полная версия сайта